آیا با شماره مجازی می شود زنگ زد؟

سوال پرسیده شده که آیا با شماره مجازی می شود زنگ زد؟ بستگی دارد منظور شما از زنگ زدن درون برنامه یا برون برنامه باشد، با ما همراه باشید.

مقدمه زنگ زدن با شماره مجازی:

آیا با شماره مجازی می شود زنگ زد؟

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد پلتفرم‌های مختلف ارتباطی، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلفی در بستر‌های گوناگون  فضای مجازی به‌وجود آمده و مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد برای فعالیت و ایجاد اکانت کاربری در اپلیکیشن‌های موجود در فضای مجازی، چندان علاقه‌ای به دادن اطلاعات شخصی خود همانند شماره تلفن همراه را ندارند و همواره به دنبال راه‌هایی هستند که بتوانند با شماره تماس معتبر و امنی، غیر از شماره تماس خود، در برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها اکانت کاربری ساخته و از آن استفاده کنند. شماره مجازی دقیقاً همان چیزی است که بسیاری از افراد برای عضویت در برخی اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های فضای مجازی به آن نیاز دارند. برخی از افراد، اطلاعات کافی درباره شماره مجازی نداشته و استفاده از آن را قبول ندارند. به همین دلیل، در این مقاله به معرفی و تعریف شماره تلفن مجازی و انواع آن خواهیم پرداخت و امکانات مختلف آن از جمله امکان تماس گرفتن یا پیام دادن با این شماره‌ها را بررسی خواهیم کرد.

زنگ زدن با شماره مجازی چیست؟

بیشتر افراد دوست دارند تا شماره‌ای با پیش شماره یکی از کشورهای خارجی داشته باشند و با آن شماره در اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های شبکه‌های مجازی عضو شوند و فعالیت داشته باشند. همان‌ طور که از اسم شماره مجازی نیز پیداست، شماره مجازی شماره‌ای است که افراد بدون داشتن سیم کارت، از یک شماره تلفن همراه با پیش شماره یک کشور دیگر بهره‌مند می‌شوند. شماره تلفن‌های مجازی می‌توانند امکانات متفاوتی مانند ارسال پیام، برقراری تماس و عضویت در شبکه‌های اجتماعی را در اختیار شما قرار دهند. در هنگام استفاده از شماره مجازی، شماره حقیقی و واقعی افراد نامشخص بوده و افراد می‌توانند با حفظ امنیت شماره واقعی، از شماره تلفن مجازی خود استفاده کنند.

شماره مجازی به چه درد میخوره؟

همان ‌طور که از اسم این شماره تلفن نیز پیداست، این شماره مجازی بوده و در حقیقیت وجود خارجی ندارد. این شماره تلفن بسیاری از امکانات شماره تلفن واقعی مانند ارسال پیام، برقراری تماس و ایجاد اکانت در اپلیکیشن‌های مجازی را برای مشترکان فراهم می‌آورد. به عنوان مثال، شما می‌توانید با شماره تلفن مجازی که پیش شماره آمریکا یا کانادا دارد، در اپلیکشن‌هایی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و سایر موارد عضو شده و اکانت خود را فعال کنید و به فعالیت در آن‌ها بپردازید. در ادامه به توضیح برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربردهای شماره مجازی در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم.

عضویت در تلگرام با شماره مجازی

تلگرام یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین پلتفرم‌های ارتباطی شبکه‌های اجتماعی است که در جهان و ایران کاربران بسیار زیادی دارد. هنگام فعال سازی و ایجاد اکانت در تلگرام، این پیام‌رسان از کاربر یک شماره تلفن درخواست می‌کند. در این مرحله کاربر می‌تواند به جای وارد کردن شماره حقیقی خود، یک شماره تلفن مجازی را وارد کرده و با استفاده از آن اکانت جدید خود را بسازد. برای ایجاد اکانت در تلگرام، کاربر باید کد فعال‌سازیِ ارسال شده را از اپراتور شماره مجازی خود گرفته و آن را در اپلیکیشن تلگرام وارد کند تا بتواند وارد حساب کاربری خود شود.

عضویت در واتساپ با شماره مجازی

واتساپ یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین پیام‌رسان‌ها در بین مردم جهان و ایران است. کاربران واتساپ می‌توانند شماره تلفن مجازی خود را برای عضویت در واتساپ در آن وارد کرده و حساب کاربری خود را فعال کنند. در این صورت، شماره تلفن حقیقی افراد دیده نمی‌شود و کاربران می‌توانند با یک پیش شماره خارجی، یک اکانت کاملاً ایمن داشته باشند.

عضویت در اینستاگرام با شماره مجازی

امروزه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که در بین کاربران ایرانی محبوبیت خاصی دارد. برای عضویت و ایجاد اکانت در اینستاگرام به دو روش اصلی، یعنی استفاده از شماره تلفن و ایمیل می‌توان اقدام کرد. استفاده از ایمیل برای ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام کاملاً مشخص بوده و افراد می‌توانند با وارد کردن آدرس ایمیل خود و سپس تایید آن، حساب کابری خود را ایجاد کنند. اما کاربران اینستاگرام می‌توانند به جای وارد کردن ایمیل خود، از یک شماره تلفن مجازی استفاده کرده و با وارد کردن آن حساب کاربری جدید خود را ایجاد کنند.

سایر کاربردهای شماره تلفن مجازی

شماره مجازی

لازم به ذکر است، در تلگرام و واتساپ افراد می‌توانند برای تغییر شماره کاربری (Virtual number) خود نیز از شماره تلفن‌های مجازی استفاده کنند و پیش شماره ایرانی اکانت خود را تغییر داده و آن را خارجی و مجازی کنند. اما در اینستاگرام کاربران نمی‌توانند برای تغییر شماره تلفن خود از شماره تلفن‌های مجازی استفاده کنند؛ بلکه فقط می‌توانند در ابتدا و هنگام ایجاد حساب کاربری جدید از این شماره تلفن‌ها بهره ببرند.

استفاده از شماره تلفن مجازی فقط مختص پلتفرم‌هایی مانند تلگرام، واتساپ و اینستاگرام نیست و افراد و کاربران می‌توانند در سایر رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مانند یاهو (Yahoo)، تیندر (Tinder)، لاین (Line)، فیس بوک (Facebook)، توییتر (Twitter)، وی‌چت (Wechat)، تابائو (Taobao)، تنسنت کیوکیو (TencentQQ)، پی‌پال (Paypal)، وبمانی (Webmony)، زهو (Zoho)، نتفلیکس (Netflix)، بلیزارد (Blizzard) و ایمو (Imo) نیز از این شماره تلفن‌های مجازی استفاده کنند.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، بسیاری از افراد و صاحبان کسب‌وکار برای بالابردن کلاس کاری خود و ایجاد اعتبار برای کسب‌وکار خود، نیاز به یک شماره تلفن مجازی دارند. در این صورت، مخاطبان و مشتریان کسب‌وکارهای مورد نظر به آن‌ها اعتماد کرده و با اطمینان بیشتری با آن‌ها همکاری خواهند کرد. علاوه بر این، هنگامی که افراد برای برقراری تماس با یکی از نزدیکان خود در خارج از کشور از تلفن همراه ثابت و معمولی استفاده می‌کنند، باید هزینه‌های گزاف تماس خارجی را پرداخت کنند؛ اما با استفاده از شماره تلفن‌های مجازی، هزینه‌های آن‌ها نیز پایین‌تر می‌آید.

همان‌ طور که می‌دانیم، بسیاری از خدمات و وب‌سایت‌های ایرانی به دلیل تحریم‌های موجود علیه ایران، از دسترس کاربران ایرانی خارج شده و استفاده از آن‌ها برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نمی‌باشد. بسیاری از افراد برای استفاده از این وب‌سایت‌ها و خدمات ارائه‌شده در این وب‌سایت‌ها، نیاز به استفاده از شماره تلفن‌های مجازی دارند.

امکان زنگ زدن با شماره تلفن مجازی

همان ‌طور که قبلاً نیز گفتیم شماره تلفن مجازی، حقیقی نیست و در حقیقت سیمکارتی برای این شماره وجود ندارد. استفاده از شماره تلفن مجازی برای برقراری تماس و زنگ زدن، فقط و فقط در داخل خود اپلیکیشن امکان‌پذیر است. به عنوان مثال با استفاده از شماره تلفن مجازی برای اکانت تلگرام، افراد می‌توانند در داخل برنامه تلگرام تماس صوتی و تصویری برقرار کنند و یا در داخل برنامه واتساپ، کاربران می‌توانند تماس صوتی و یا تصویری واتساپی داشته باشند. اما افراد نمی‌توانند با استفاده از شماره تلفن مجازی به صورت مستقیم با شماره تلفن‌های دیگر تماس بگیرند و برای آن‌ها پیامک عادی ارسال کنند.

در حالت کلی، استفاده از شماره تلفن مجازی برای برنامه‌هایی که در بستر اینترنت بوده و مجازی هستند، تعریف شده و افراد و کاربران می‌توانند از طریق برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های اینترنتی و فضای مجازی از آن استفاده کرده و به برقراری ارتباط و ارسال پیام بپردازند.

در واقع مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت در شماره تلفن معمولی و مجازی در این است که در شماره تلفن‌های معمولی افراد می‌توانند به صورت مستقیم و بدون دسترسی به اینترنت با سایر شماره‌های معمولی تماس گرفته و به آن‌ها پیامک معمولی ارسال کنند. اما با استفاده از شماره تلفن مجازی، چنین امکانی برای افراد و کاربران وجود ندارد. شماره تلفن‌های معمولی توسط شرکت‌های مخابراتی و توسط خطوط تلفن به کار گرفته می‌شوند؛ اما شماره تلفن مجازی محدود به مکان نبوده و از ابری مشترک به نام PBX برخوردار است و افراد می‌توانند در هر نقطه از کره زمین از آن استفاده کنند. 

امنیت شماره تلفن مجازی

آیا با شماره مجازی می شود زنگ زد؟

یکی از مباحث بسیار مهم و اساسی در به‌کارگیری شماره تلفن مجازی، بحث امنیت و قابل اعتماد بودن آن است. سایت‌های خارجی و اپلیکیشن‌های فراوانی وجود دارند که به طور رایگان، شماره تلفن مجازی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. استفاده از شماره تلفن مجازی رایگان، می‌تواند اثرات مخرب و پیامدهای منفی بسیار زیادی در پی داشته باشد. دسترسی به پیام‌های شخصی، دسترسی به عکس و ویدئوهای شخصی و دسترسی به لیست مخاطبان از جمله مهم‌ترین پیامدهای منفی استفاده از شماره تلفن‌های مجازی نامعتبر است. بنابراین، افراد و کاربران همواره باید سعی داشته باشند تا از مراجع معتبر و قابل اعتماد، شماره مجازی خریداری کنند تا از پیامدها و اتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

شرایط استفاده از شماره مجازی در ایران

در شماره تلفن‌های مجازی، کابران بدون داشتن سیم‌کارت شماره تلفن مورد نظر، می‌توانند از آن استفاده کرده و با استفاده از آن در اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلف، حساب کاربری ایجاد کنند. فروش و خریداری شماره تلفن مجازی در اکثر کشورها انجام می‌شود؛ اما در کشور ایران، به دلیل غیرقابل ردیابی بودن آن، خرید و فروش شماره مجازی غیرقانونی است. با توجه به اینکه پلیس فتا همواره با عوامل ایجاد جرایم رایانه‌ای و مجازی مبارزه کرده و درصدد کاهش هرگونه جرایم رایانه‌ای و مجازی مانند کلاهبرداری، انتشار محتوای کذب، نشر محتوای سیاسی و تشویش اذهان عمومی می‌باشد، استفاده از شماره تلفن مجازی را غیرقانونی و جرم اعلام کرده است. اما استفاده از شماره تلفن مجازی بسیار مهم بوده و افرادی که به دلیل داشتن چند اکانت کاربری در شبکه‌های اجتماعی و یا گسترش روابط کاری خود شماره تلفن مجازی خریداری می‌کنند، می‌توانند به شرط مرتکب نشدن جرم از آن استفاده کنند. در واقع می‌توان گفت که استفاده از شماره تلفن مجازی تا زمانی که برای ارتکاب جرم مورد استفاده قرار نگیرد، منع قانونی نداشته و افراد و کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند.

مزایای استفاده از شماره تلفن مجازی

زنگ زدن با شماره مجازی

بسیاری از افراد هستند که با وجود غیرقانونی بودن خرید و استفاده از شماره تلفن مجازی، اقدام به خرید و استفاده از آن می‌کنند. استفاده از این نوع شماره تلفن، مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه برخی از مهم‌ترین این مزیت‌ها را بیان می‌کنیم.

حفظ امنیت و حریم خصوصی افراد

بسیاری از افراد چندان علاقه‌ای ندارند که برای ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی، شماره تلفن شخصی خود را قرار دهند و اغلب ترجیح می‌دهند که شماره تلفن مجازی خود را در این حساب‌ها ثبت کنند.

اعتبار بخشیدن به کسب‌وکار

صاحبان مشاغل و کارآفرینانی که همواره علاقه دارند تا با افرادی از سایر کشورها در ارتباط باشند و کسب‌وکار خود را گسترش دهند، اغلب اوقات از شماره تلفن‌هایی که پیش شماره یکی از کشورهای خارجی را دارند، استفاده می‌کنند. در واقع استفاده از شماره تلفن مجازی می‌تواند در بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها موجب پیشرفت و بیشتر دیده شدن آن‌ها شود.

استفاده آسان از شماره تلفن مجازی در هر مکانی

شماره تلفن مجازی در هر نقطه از جهان قابل استفاده بوده و فرد دارنده این نوع شماره تلفن می‌تواند از هر نقطه جهان تماس‌های خود را انجام داده و با دیگران در ارتباط باشد.

رفع برخی از فیلترینگ‌ها و محدودیت‌ها

تحریم‌های موجود علیه ایران باعث شده تا بسیاری از سایت‌ها برای کاربران ایرانی که دارای پیش شماره ایرانی هستند، غیرقابل دسترس باشد. در این صورت، کاربران ایرانی می‌توانند با استفاده از شماره تلفن مجازی از این سایت‌ها و برنامه‌ها استفاده کنند.

پیشنهاد ما خرید شماره مجازی امن و اختصاصی از سایت مکس نامبر است

برای خرید شماره مجازی از مکس نامبر کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید

آیا با شماره مجازی می شود زنگ زد؟

همان‌ طور که تا اینجای مقاله ذکر شد، خرید و استفاده از شماره تلفن مجازی موضوع بسیار مهم و حساسی است و افراد باید همواره به این نکته توجه داشته باشند که از مرجع مطمئن و معتبری اقدام به خرید شماره تلفن‌های مجازی کنند. البته لازم به ذکر است که برخی از سایت‌ها، شماره تلفن مجازی را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند که این شماره‌ها پس از مدتی ریپورت شده و از دسترس خارج می‌شوند.

امروزه فروشگاه‌های بسیار زیادی در زمینه فروش شماره تلفن مجازی فعالیت می‌کنند. کابران فضای مجازی همواره باید قبل از خرید و استفاده از شماره تلفن مجازی، درباره آن تحقیق کرده و از فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر و مطمئن اقدام به خرید شماره تلفن مجازی کنند. بررسی تجربیات و بازخورد مشتریان و کاربران قبلی سایت و فروشگاه می‌تواند به افراد، در یافتن فروشگاه‌ها و سایت‌های معتبر و مطمئن کمک کند.

مکس نامبر؛ معتبرترین مرجع خرید شماره تلفن مجازی

مکس نامبر یکی از سایت های معتبر در حوزه فروش انواع شماره تلفن مجازی برای انواع پلتفرم‌های مجازی می‌باشد که از سال 1392 به صورت جدی و کاملاً تخصصی فعالیت خود را آغاز کرده است. فروش شماره تلفن‌های مجازی کاملاً امن و اختصاصی در این سایت باعث شده تا این سایت کاربران و مخاطبان بسیار زیادی داشته باشد. شماره تلفن‌های مجازی موجود در مکس نامبر مختص خود فرد خریدار می‌باشد و امنیت بسیار بالایی دارد (برخلاف روش های رایگان ساخت شماره مجازی) و فقط خود فرد خریدار، به تمام اطلاعات دسترسی خواهد داشت. مهم‌ترین مولفه موجود در فروش شماره‌های مجازی یعنی لزوم امنیت زیاد شماره تلفن مجازی، در فروشگاه مکس نامبر در سطح بسیار بالایی رعایت می‌شود. تنوع بسیار زیاد شماره تلفن‌های مجازی مکس نامبر باعث شده تا هر یک از افراد، طبق سلیقه و نیاز خود شماره تلفن مورد نظر و دلخواه خود را خریداری کرده و از آن استفاده کنند. کاربران و مخاطبان می‌توانند با انتخاب پیش شماره مورد نظر و همچنین شماره مورد نظر خود، شماره تلفن مجازی متناسب با نیاز خود را انتخاب کرده و خریداری نمایند.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5

آیا داشتن 7000+ مشتری اتفاقیست؟

تمام تمرکز ما بر روی کیفیت شماره هاست، برای همین شماره هر کشوری در سایت موجود نیست و شماره ها از مرجع اصلی و بین المللی فروش شماره مجازی خریداری می شود.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x