آموزش ساخت شماره مجازی

اگر به دنبال آموزش ساخت شماره مجازی کاملا رایگان در کمترین زمان ممکن برای تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و سایر شبکه ها هستید پس این مطلب را حتما کامل و با دقت بخوانید.

مقدمه مطلب ساخت شماره مجازی:

ساخت شماره مجازی

امروزه، با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از فضای دیجیتال به سرعت در حال گسترش است. این گسترش و استفاده از فضای مجازی به اندازه‌ای بوده که امروزه تقریبا اکثر افراد، برای انجام کارهای خود نیاز دارند تا از این فضا استفاده کنند.

برای حضور در بسیاری از اپلیکیشن‌های مورد نیاز، لازم است تا اطلاعاتی مانند شماره تماس و برخی از اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. عده زیادی از افراد دوست ندارند که اطلاعات شخصی آن‌ها از جمله شماره موبایلشان فاش شود. از طرفی نیز برای انجام برخی از امور خود نیاز به حضور در این اپلیکیشن‌ها دارند.

همچنین عده‌ای از صاحبان کسب و کار برای گسترش کسب و کار خود و ارتباط با مشتریان خود در خارج از کشور، نیاز به شماره کشورهای دیگر دارند. در این مواقع چه باید کرد؟ چگونه می‌توانیم ضمن حضور در فضای مجازی و اپلیکیشن‌های مورد نیاز، اطلاعات شخصی خود را نیز حفظ کنیم؟

برای انجام تمام امور گفته شده، می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید. برای آشنایی با ایجاد شماره مجازی و نیز آشنایی کامل با نحوه ساخت شماره مجازی تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

شماره مجازی اصلا یعنی چی؟

شماره مجازی در واقع شماره‌ای است که وجود حقیقی ندارد؛ اما بسیاری از کاربردهای شماره حقیقی را دارا بوده و شما با داشتن آن می‌توانید بدون سیمکارت، از شماره تلفن کشور دیگری بهره‌مند شوید. در حالت عادی و برای داشتن یک شماره حقیقی، باید در محلی مشخص حاضر شوید تا سیمکارت به شکل فیزیکی به شما تحویل داده شود؛ اما شماره‌های مجازی در بستر اینترنت توزیع می‌شوند و به همین دلیل نیازی به مکان فیزیکی ندارند.

در واقع ساخت شماره مجازی به شماره‌ای گفته می‌شود که محدود به یک مکان ثابت نبوده و از آن می‌توان برای برقراری تماس یا دریافت تماس با دستگاه‌هایی مانند، تلفن همراه و تلفن نرم افزاری استفاده کرد. در سال‌های اخیر استفاده از شماره مجازی افزایش یافته و در حال حاضر بسیاری از افراد از این قابلیت استفاده می‌کنند. با داشتن شماره مجازی می‌توانید انتخاب کنید که کدام دستگاه‌ها می‌توانند از شماره مجازی تماس بگیرند و در صورت نیاز می‌توانید این دستگاه‌ها را تغییر دهید.

شماره مجازی چه فایده ای داره؟

استفاده از شماره مجازی کاربردهای مختلفی دارد و از افراد عادی تا صاحبان کسب و کارهای مختلف، هرکدام به نحوی از شماره مجازی استفاده می‌کنند. در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای شماره مجازی و ساخت شماره مجازی اشاره خواهیم کرد تا با کاربردهای مختلف آن بیشتر آشنا شوید.

برقراری تماس و ارسال یا دریافت پیامک از کشور مورد نظر

اگر صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید با مشتریان خود در کشورهای دیگر در ارتباط باشید، می‌توانید با کم‌ترین هزینه، اقدام به خرید شماره مجازی کرده و با دادن این شماره به مشتریان خود، به راحتی با مخاطبان خود در کشور مورد نظر در ارتباط باشید.

ساخت اکانت‌های مختلف به صورت هم‌زمان

شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید در یک شبکه مجازی، چندین اکانت مختلف به صورت همزمان داشته باشید. برای این کار لازم است شماره تلفن‌های مختلفی داشته باشید؛ چراکه هر شماره تلفن در یک شبکه مجازی، تنها یک بار قابلیت ایجاد اکانت مستقل دارد.

بنابراین برای این کار شما مجبور خواهید شد که سیمکارت‌های مختلفی تهیه کنید تا بتوانید با استفاده از آن‌ها چندین اکانت به صورت همزمان در یک شبکه مجازی ایجاد کنید. روش دیگر برای این کار استفاده از شماره مجازی است. یکی دیگر از کاربردهای مهم شماره‌های مجازی این است که بدون نیاز به خرید چند سیمکارت و با استفاده از یک شماره مجازی، خواهید توانست اکانت‌های مختلفی برای خود بسازید.

استفاده از خدمات سایت‌های تحریم شده برای ایران

همان طور که می‌دانید، متاسفانه برخی از سایت‌های خارجی خدمات خود را برای کشور ایران تحریم کرده‌اند و خدمات خود را به کاربران ایرانی ارائه نمی‌دهند. داشتن یک شماره مجازی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید در این سایت‌ها ثبت‌نام کرده و از خدمات ارائه شده توسط آن‌ها استفاده کنید.

همان طور که مشاهده کردید، شماره مجازی کاربردهای بسیار متنوعی دارد. برای آشنایی با مزایای استفاده از این شماره و چگونگی ساخت و یا خرید شماره مجازی تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ساخت شماره مجازی چه فایده ای داره؟

کاربرد ساخت شماره مجازی

ساخت شماره مجازی علاوه بر کاربردهایش، مزایای بسیار زیادی نیز دارد. وجود همین مزایا باعث شده تا بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کارهای بزرگ و کوچک از این شماره استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند. در ادامه به برخی از مزایای مهم آن اشاره خواهیم کرد:

ایجاد اعتماد

فرض کنید شما صاحب کسب و کاری هستید. برای مثال اگر محصولات و یا خدمات شما به گونه‌ای باشد که در فرانسه مشتری و مخاطب بیشتری دارد، به نظر شما قرار دادن یک شماره تماس ایرانی اعتماد مشتری شما را بیشتر جلب خواهد کرد یا یک شماره ثابت در فرانسه؟

به طور قطع فردی که در فرانسه زندگی می‌کند، به یک شماره ثابت فرانسوی اعتماد بیشتری خواهد داشت و امکان اینکه از محصولات یا خدمات شما استفاده کند نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین، اگر صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید با مخاطبان خود در کشورهای دیگر در ارتباط باشید، بهتر است با شماره تلفنی که متعلق به همان کشور است این ارتباط را برقرار کنید. داشتن شماره تلفن مخصوص آن کشور باعث می‌شود تا مخاطبان و مشتریان شما در کشور مورد نظر اعتماد بیشتری به شما داشته باشند.

دسترسی به تلفن بدون محدودیت

داشتن شماره حقیقی باعث می‌شود که پاسخگویی شما به مشتریان تنها محدود به زمان حضور شما در محل کار باشد و در سایر موارد نتوانید پاسخگوی مشتریان خود باشید. یکی دیگر از مزایای شماره مجازی این است که شما را قادر می‌سازد تا از هر مکان و زمانی پاسخگوی مشتریان و مخاطبان خود باشید. برای مثال، شما قادر خواهید بود از خانه و حتی بدون اینکه در محل کار خود حاضر باشید، با مشتریانی که با شماره شما تماس می‌گیرند و یا پیام می‌گذارند، در ارتباط بوده و به آن‌ها پاسخ دهید.

کاهش هزینه‌ها

تهیه کردن سیمکارت‌های مختلف برای انجام کارهایتان و نیز برقراری تماس یا ارسال پیام با استفاده از آن‌ها امری هزینه‌بر است؛ اما خرید یا ساخت شماره مجازی بسیار کم هزینه است و شما می‌توانید با کم‌ترین هزینه برای خود شماره مجازی تهیه کنید. همچنین برقراری تماس با یک کشور دیگر از طریق شماره ثابت حقیقی هزینه بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. اما از آنجایی که برقراری تماس و ارسال و دریافت پیام با شماره مجازی در بستر اینترنت اتفاق می‌افتد، هزینه‌ها بسیار کاهش پیدا کرده و نیازی به پرداخت هزینه اضافی نخواهید داشت. 

عدم محدودیت و داشتن انعطاف‌پذیری

شما در همه جای دنیا می‌توانید از شماره مجازی استفاده کرده و با استفاده از اپلیکیشن در گوشی خود تماس برقرار کنید. استفاده از این شماره در همه جای دنیا و امکان تماس با آن باعث شده تا به شماره‌ای انعطاف‌پذیر و بدون محدودیت تبدیل شود.

حرفه‌ای بودن

امروزه بسیاری از مدیران باتجربه و هوشمند، از شماره مجازی برای برقراری ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود استفاده می‌کنند. طبق تحقیقات انجام شده، به طور معمول مشتریان و مخاطبان به کسب و کارهای بین‌المللی راحت‌تر اعتماد می‌کنند. بنابراین خرید شماره مجازی و استفاده از آن بر روی بسته‌بندی محصولات یا قرار دادن آن بر روی سایت، باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتری به شما اعتماد کرده و در نهایت مشتریانتان افزایش پیدا کند.

استفاده از شماره مجازی در بخش‌های مختلف کسب و کار مانند بخش خدمات مشتریان، پشتیبانی، ارتباط با مخاطب و غیره باعث می‌شود شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسید و مخاطب راحت‌تر به شما اعتماد کند. بنابراین داشتن شماره مجازی می‌تواند کسب و کار شما را نسبت به رقبا در جایگاه بسیار بالاتری قرار داده و فرصت‌های زیادی برای درآمدزایی بیشتر ایجاد کند. همچنین داشتن شماره مجازی یک کشور دیگر، علاوه بر افزایش اعتبار شما نزد مخاطبان، در واقع مانند این است که شما یک دفتر و نمایندگی در آن کشور دارید.

داشتن شماره‌های مختلف

برخی اوقات برای کسب و کار خود یا برخی نیازهای دیگر لازم است تا چندین شماره تلفن داشته باشید. برای مثال، زمانی که می‌خواهید هر بخش از کسب و کارتان به یک شماره تلفن متصل شوند و به عبارتی هر بخش شماره تلفن مجزایی داشته باشد، می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید. استفاده از شماره مجازی برای این کار، علاوه بر به صرفه بودن، منجر به راحتی کار برای شما خواهد شد. 

همان طور که مشاهده کردید، این‌ها تنها بخشی از مزایای استفاده از شماره مجازی برای کسب و کارها است. درست است که شماره مجازی یک شماره غیرحقیقی است و وجود خارجی ندارد، اما استفاده از آن می‌تواند بسیاری از مشکلات کسب و کارها و سایر افراد را حل کرده و انجام بسیاری از امور را برای شما راحت‌تر کند. در ادامه می‌خواهیم به این مورد بپردازیم که چرا باید از شماره مجازی استفاده کنیم و چه کسانی می‌توانند از شماره مجازی استفاده کنند.

چرا از شماره مجازی استفاده می‌کنیم؟

چرا شماره مجازی بسازیم

قبل از اینکه به آموزش ساخت شماره مجازی بپردازیم شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا چرا باید از شماره مجازی استفاده کنیم؟ دلایل زیر برای پاسخ به این سوال ارائه شده است و شما با مطالعه آن‌ها به علت استفاده از شماره مجازی پی خواهید برد.

حفط حریم شخصی با استفاده از شماره مجازی

یکی از مهم‌ترین دلایلی که بسیاری از افراد را مجاب به استفاده از شماره مجازی می‌کند، حفظ امنیت و حریم شخصی آن‌ها است. همان طور که می‌دانید بسیاری از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌ها برای ورود و استفاده از آن‌ها، اطلاعات شخصی کاربر از جمله شماره تلفن او را درخواست می‌کنند.

همچنین برخی از برنامه‌ها مانند واتساپ شماره شما را به سایر کاربران نشان می‌دهند و افراد دیگر نیز می‌توانند شماره شما را مشاهده کنند و این کار ممکن است منجر به سوء‌استفاده برخی افراد از شماره شما شود. از طرفی نیز برای انجام برخی از کارهای خود مجبور به استفاده از این برنامه‌ها خواهیم بود.

در برخی از سایت‌ها نیز برای اینکه بتوانید از خدمات آن‌ها استفاده کنید، باید شماره تلفن و برخی اطلاعات دیگر را وارد کنید که این کار نیز ممکن است اطلاعات شما را در معرض سوء‌استفاده کلاهبرداران اینترنتی قرار بدهد. یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه بتوانید ضمن حفظ اطلاعات حریم شخصی خود، در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مورد نیاز نیز حضور داشته باشید، استفاده از شماره مجازی است.

استفاده از شمازه مجازی به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به وارد کردن شماره و اطلاعات شخصی خود از برنامه‌ها و سایت‌های مورد نیاز خود استفاده کنید.

امکان داشتن چند اکانت به صورت همزمان

اگر صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید با مشتریان خود در ارتباط باشید، می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید. با استفاده از شماره مجازی خواهید توانست اکانت جدیدی برای خود ایجاد کرده و از این طریق با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و نیازی نباشد که شماره شخصی خود را در اختیار مشتریان قرار دهید.

شماره مجازی چگونه کار می‌کند؟

گفتیم که شماره مجازی محدودیت مکانی ندارد. همچنین شماره مجازی نیازی به سیمکارت نیز ندارد؛ بلکه برقراری ارتباط با شماره مجازی از طریق بستر اینترنت صورت می‌گیرد. شماره‌های مجازی از طریق دستورالعمل VOIP (Voice Over Internet) تماس را دریافت می‌کنند و برقراری تماس و نیز ارسال و دریافت پیام در شماره مجازی از طریق اینترنت صورت می‌گیرد و امکان برقراری تماس به طور مستقیم وجود ندارد. از این فناوری برای برقراری تماس و ارسال پیام در اپلیکیشن‌هایی مانند واتساپ، Google Voice و iMessage استفاده می‌شود.

چه کسانی به شماره مجازی نیاز دارند؟

شماره مجازی

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چه کسانی به شماره مجازی نیاز دارند و چه کسانی می‌توانند از شماره مجازی استفاده کنند؟ در حالت کلی، دریافت شماره مجازی هیچ محدودیتی ندارد و شما می‌توانید در هر کسب و کار و برای هر نیازی از این شماره‌ها استفاده کنید. برخی از موارد مهمی که به شماره مجازی نیاز دارند عبارت‌اند از:

 • افرادی که برای انجام امور خود نیاز به ساخت چندین اکانت به صورت همزمان در یک اپلیکیشن دارند.
 • افرادی که صاحب کسب و کاری هستند و برای ارتباط با مشتریان و مخاطبان خارجی خود نیاز به شماره خارجی دارند.
 • افرادی که تمایلی به ثبت شماره موبایل و اطلاعات خود برای ساخت اکانت در شبکه‌های اجتماعی مختلف ندارند.
 • افرادی که دوست دارند با هزینه کمتر، شماره کشورهای خارجی را داشته و به کسب و کار خود رونق دهند.

در چه مواردی می‌توان از شماره مجازی استفاده کرد؟

درست است که شماره‌های مجازی وجود حقیقی ندارند، اما بسیاری از امکانات یک شماره حقیقی را دارند و شما را قادر می‌سازند تا بدون داشتن سیمکارت، به راحتی فعالیت‌های خود را انجام دهید. شماره مجازی استفاده‌های گوناگونی دارد که از جمله مهم‌ترین کاربردهای شماره مجازی عبارت‌اند از:

شماره تلفن برای کسب و کار

از آنجایی که ساخت شماره مجازی نسبت به خرید سیمکارت هزینه کمتری دارد، بنابراین استفاده از شماره مجازی راهی برای ارتباط بهتر با مخاطبان و مشتریان است. برای مثال، شرکتی که در ایران واقع شده می‌تواند بدون پرداخت هزینه خط ثابت ارزی، شماره تلفن خود را در کشورهای دیگر دریافت کند.

ساخت حساب کاربری

یکی دیگر از موارد استفاده از شماره مجازی، ساخت حساب کاربری است. همان طور که در ابتدا هم اشاره کردیم، اگر به دنبال ساخت اکانت در اپلیکیشن‌های مختلف هستید اما نمی‌خواهید شماره تماس خود را در آن وارد کنید یا نیاز به ساخت چند اکانت در یک اپلیکیشن دارید، می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید.

ثبت‌نام در وب‌سایت

برخی از وب‌سایت‌ها برای ارائه خدمات، شمار تلفن و اطلاعات شخصی کاربر را درخواست می‌کنند. در این موارد نیز می‌توانید با استفاده از شماره مجازی، بدون اینکه شماره تلفن خود و یا اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، از خدمات آن‌ها بهره مند شوید.

استفاده از خدمات سایت‌های خارجی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید از خدمات یک سایت خارجی استفاده کنید و بخواهید در آن سایت حساب کاربری ایجاد کنید. برخی از سایت‌ها تنها در صورتی اجازه ساخت حساب کاربری به شما می‌دهند که شماره تلفن آن کشور را داشته باشید و یا پیامک را تنها برای شماره تلفن‌های کشور خودشان ارسال می‌کنند. در این موارد می‌توانید از شماره مجازی برای ساخت حساب کابری در سایت استفاده کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

استفاده از خدمات تحریم شده برای ایران

بعضی از سایت‌های بزرگ به تمام کشورها پیامک ارسال می‌کنند؛ اما به دلیل تحریم بودن کشور ایران، شماره تلفن‌های مربوط به کشور ایران را پشتیبانی نمی‌کنند. در این مواقع نیز می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید تا از خدمات این سایت‌ها بهره‌مند شوید.

شماره مجازی با شماره معمولی چه تفاوتی دارد؟

تفاوت شماره با شماره مجازی

شماره تلفن‌های معمولی در واقع همان شماره‌هایی هستند که توسط شرکت‌های تلفن محلی، نصب و به شما ارائه می‌شوند. این شماره‌ها در واقع محدودیت مکانی دارند و به آدرس خیابانی که در آن نصب شده‌اند، اختصاص پیدا می‌کنند. این شماره‌ها نیاز به خطوط تلفن دارند و نصب آن‌ها همواره آسان نیست.

شماره‌های مجازی محدودیت مکانی ندارند. این شماره‌ها از PBX ابری مشترکی برخوردار بوده و به کابران این امکان را می‌دهند تا بتوانند در مکان‌های مختلف از این شماره استفاده کنند. به این نکته هم توجه داشته باشید که شماره‌های مجازی با توجه به نوع سرویس مورد استفاده شما، ممکن است امکانات مختلفی داشته باشند.

دریافت تماس، ارسال و دریافت پیامک، توانایی در برقراری تماس و سایر امکانات، از جمله مواردی هستند که با توجه به نوع سرویس مورد استفاده شما متفاوت خواهند بود.  

انواع شماره مجازی

شماره‌های مجازی انواع مختلفی دارند که می‌توانید با توجه به نوع نیاز خود از انواع گوناگون آن استفاده کنید. در ادامه به بررسی انواع شماره مجازی خواهیم پرداخت:

شماره مجازی تجاری

این نوع از شماره مجازی برای شرکت‌هایی مناسب است که قصد دارند بدون داشتن شعبه در کشوری دیگر، شماره تلفنی از آن کشور را داشته باشند. این شرکت‌ها می‌توانند بدون پرداخت هزینه برای خرید خط ثابت خارجی و با استفاده از شماره مجازی با مشتریان خود در ارتباط باشند.

شماره مجازی شخصی

نوع دیگری از شماره مجازی، شماره مجازی شخصی است. این نوع از شماره مجازی برای افرادی است که می‌خواهند شماره خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند. این افراد با دریافت شماره مجازی، تنها این شماره را در اختیار اطرافیان خود قرار می‌دهند و در واقع شماره مجازی را برای کارهای شخصی خود نیاز دارند.

شماره مجازی بازاریابی

برخی دیگر از شرکت‌ها و صاحبان کسب و کار از شماره مجازی برای انجام بازاریابی یا کارهای مختلف رسانه‌ای استفاده می‌کنند.

شماره مجازی برای خدمات مجازی

 برخی دیگر از افراد از شماره مجازی برای انجام خدمات مجازی خود استفاده می‌کنند. برای مثال، ساخت همزمان چند اکانت در یک شبکه مجازی، ورود به سایت‌های مختلف و استفاده از خدمات آن‌ها بدون نیاز به وارد کردن شماره واقعی خود، ورود به سایت‌هایی که برای کشور ما تحریم شده است و بسیاری از امکانات دیگر موجب شده تا بسیاری از افراد به دنبال دریافت شماره مجازی باشند.

شماره مجازی بدون ریپورت چیست؟

شماره مجازی

در برخی مواقع ممکن است که در شبکه‌های اجتماعی مختلف ریپورت شده باشید. ریپورت شدن در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ریپورت شدن شماره مجازی بستگی به اعتبار و عمر آن شماره مجازی دارد. برای مثال، شماره‌های مجازی رایگان اعتبار کمی دارند و همچنین دارای تاریخ انقضا هستند، به همین دلیل ممکن است احتمال ریپورت شدن این نوع از شماره‌های مجازی وجود داشته باشد.

در برخی از مواقع نیز ممکن است شما یک شماره مجازی از طریق یک اپلیکیشن دریافت کرده باشید و بعد از مدتی همان شماره مجازی به فرد دیگری داده شود و به همین علت، شماره توسط برنامه برای شما ریپورت خواهد شد. برای اینکه یک شماره مجازی باکیفیت داشته باشید و احتمال ریپورت شدن در آن کم باشد، بهتر است شماره مجازی را از یک سایت معتبر خریداری کنید. 

بهترین روش تهیه شماره مجازی چیست؟

برای داشتن شماره مجازی می‌توانید از طریق دو روش اقدام کنید. روش اول ساخت شماره مجازی است که این روش اغلب به وسیله سایت‌ها و برنامه‌های موجود انجام می‌شود. اما بهترین روش برای تهیه شماره مجازی، خرید آن است. چراکه شماره‌های رایگان مجازی به شدت نا‌امن هستند و استفاده از آن‌ها منجر می‌شود که اطلاعات شما در اختیار دیگران قرار بگیرد.

چگونه شماره مجازی بسازیم؟

حال که با شماره مجازی و کاربردهای آن آشنا شدیم، بهتر است به این مورد بپردازیم که چگونه می‌توانیم شماره مجازی بسازیم؟ برای ساخت شماره مجازی می‌توانید از طریق دو روش اقدام کنید، راه اول برای ساخت شماره مجازی استفاده از سایت‌های ساخت شماره مجازی است و روش دوم استفاده از اپلیکیشن‌هایی است که امکان ساخت شماره مجازی را به شما می‌دهند.

در ادامه، روش ساخت شماره مجازی با استفاده از سایت و نیز روش ساخت شماره مجازی با استفاده از اپلیکیشن را به شما آموزش می‌دهیم.

ساخت شماره مجازی بدون برنامه

شماره مجازی را می‌توان به صورت رایگان و بدون نیاز به برنامه خاصی نیز ایجاد کرد. یکی از راه‌های ساخت شماره مجازی بدون برنامه، استفاده از سایت‌های مختلف است. برخی از سایت‌ها این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند که بدون نیاز به برنامه خاصی شماره مجازی بسازید.

یکی از سایت‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن شماره مجازی بسازید، سایت textnow است. برای استفاده از این سایت ابتدا باید فیلترشکن خود را روشن کنید. بعد از ورود به سایت و وارد کردن اطلاعات خود، شماره مجازی به شما تعلق خواهد گرفت. البته همان طور که گفته شد، در این گونه از شماره‌های مجازی هیچ تضمینی برای حفظ اطلاعات و حریم شخصی شما وجود نخواهد داشت.

با چه اپلیکیشن‌هایی می‌توان شماره مجازی ساخت؟

اپلیکیشن ساخت شماره مجازی

برای اینکه شماره مجازی داشته باشید، از دو راه می‌توانید اقدام کنید. راه اول برای داشتن شماره مجازی، ساخت شماره مجازی است. برای این کار می‌توانید از برنامه‌ها و یا سایت‌های مختلف در این مورد کمک بگیرید. در ادامه به معرفی چند اپلیکیشن‌ کاربردی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها شماره مجازی بسازید، خواهیم پرداخت:

Textnow

اولین برنامه‌ای که برای ساخت شماره مجازی معرفی خواهیم کرد، اپلیکیشن Textnow است. این اپلیکیشن یکی از اپلیکیشن‌های موجود در زمینه ساخت شماره مجازی است و بیشتر افراد برای ساخت شماره مجازی از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن رایگان است و شما می‌توانید برای استفاده از این اپلیکیشن، آن را از فروشگاه‌های ios و یا اندورید دانلود و نصب کرده و سپس با وارد کردن اطلاعات خود شماره مجازی را دریافت کنید.

Next plus

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های مورد استفاده در زمینه ساخت شماره مجازی، Next plus است. شماره‌های مجازی که این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌دهد، برای تایید وب‌سایت‌ها و انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Text Free & Call Free

تکست فری اند کال فری، یکی از برنامه‌های ساخت شماره مجازی است که می‌توانید با استفاده از آن شماره مجازی رایگان بسازید. کار با این برنامه آسان است و به راحتی به نتیجه موردنظرتان خواهید رسید. البته برای ورود به برنامه باید بعد از نصب، ایمیل خود را وارد کنید تا بتوانید از امکانات این برنامه اسفاده کنید.

Text Plus

تکست پلاس نیز جزو ابزارهایی است که می‌توانید با استفاده از آن شماره مجازی بسازید. این برنامه، هم برای ios و هم برای اندروید قابل استفاده بوده و برای استفاده از آن حتما باید از فیلترشکن استفاده کنید.

ساخت شماره مجازی برای تلگرام + واتساپ

با استفاده از تمام اپلیکیشن‌هایی که در بالا معرفی شده‌اند، می‌توانید برای تلگرام و یا واتساپ خود شماره مجازی بسازید. البته برنامه‌های دیگری هم وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید برای تلگرام و یا واتساپ خود شماره مجازی بسازید. در ادامه به معرفی چند مورد از این برنامه‌ها خواهیم پرداخت:

ساخت شماره مجازی تلگرام و واتساپ با Smartcall

این برنامه یکی از اپلیکیشن‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن به ساخت شماره مجازی اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که بعد از نصب این برنامه باید شماره تلفن اصلی خود را وارد کنید تا کد فعالسازی برنامه برای شما ارسال شود. بعد از فعالسازی برنامه، خواهید توانست شماره مجازی بسازید.

ساخت شماره مجازی تلگرام و واتساپ با Text Me

یکی دیگر از برنامه‌هایی که می‌توانید از آن برای ساخت شماره مجازی تلگرام و واتساپ استفاده کنید، برنامه Text Me است. البته در نظر داشته باشید که برای استفاده از این برنامه، حتما باید با استفاده از VPN به سرورهای انگلستان متصل شوید تا بتوانید شماره مجازی دریافت کنید.

در مورد ساخت شماره مجازی با استفاده از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلف باید بگوییم که این شماره‌های ساخته شده، هیچ‌گونه تضمین و گارانتی نسبت به حفظ اطلاعات شما ندارند و ممکن است هر زمانی این شماره از دسترس شما خارج شود. همچنین ممکن است فرد دیگری به صورت همزمان وارد اکانت شما شده و به اطلاعات و چت‌های شما دسترسی پیدا کند.

از همین رو برای داشتن شماره مجازی بهتر است که آن را از جایی معتبر خریداری کنید تا شماره مجازی مختص خودتان باشد و هیچ‌کس نتواند به حریم خوصی شما دسترسی داشته باشد. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که شماره مجازی را از کجا باید بخریم، پس ادامه مقاله را از دست ندهید.

آموزش ساخت شماره مجازی با Textnow

ساخت شماره مجازی

یکی از مزایای استفاده از برنامه Textnow نسب به برخی از برنامه‌های دیگر این است که برای استفاده از آن نیازی به شماره واقعی نخواهید داشت و می‌توانید با استفاده از هر ایمیلی، یک شماره مجازی رایگان دریافت کنید. در ادامه، نحوه ساخت شماره مجازی با استفاده از این سایت را به شما آموزش می‌دهیم:

مراحل ساخت شماره مجازی در سایت Textnow:

 • قبل از وردو به سایت باید VPN خود را فعال کنید و بعد از آن وارد سایت com شوید.
 • برای ساخت اکانت جدید بر روی دکمه SING UP FREE کلیک کنید.
 • بعد از زدن دکمه، یک صفحه برای شما باز خواهد شد که باید نام، نام خانوادگی، نام کاربری (به دلخواه)، رمز عبور و یک آدرس ایمیل در بخش‌‌های مشخص شده وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن اطلاعات خود، برای اینکه به نرم افزار ثابت کنید که ربات نیستید، باید روی مربع مربوط به reCAPTCHA کلیک کنید تا تیک سبز رنگ بخورد و بعد از آن روی دکمه SING UP کلیک کنید.
 • در ادامه باید یک پیش شماره واقعی مانند 215، 234، 216، 208، 509، 267، 310، 213 و یا 315 را وارد کرده و بر روی Continue کلیک کنید.
 • بعد از طی کردن این مراحل، شماره مجازی به شما اختصاص داده خواهد شد و شما می‌توانید از این شماره برای ایجاد اکانت در تلگرام، واتساپ و یا سایر اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود استفاده کنید.
 • بر روی دکمه Got it! کلیک کنید تا وارد اکانت خود شوید.
 • بعد از کلیک بر روی دکمه Got it!، صفحه‌ای باز می‌شود که می‌توانید در آن پیامک‌های دریافت شده را ببینید و یا پیامک‌های خود را ارسال کنید.

مراحل ساخت شماره مجازی در اپلیکیشن Textnow:

علاوه بر سایت Textnow، می‌توانید از اپلیکیشن آن نیز برای ساخت شماره مجازی استفاده کنید. در ادامه این مطلب، روش ساخت شماره مجازی در اپلیکیشن Textnow را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • بعد از نصب این اپلیکیشن، برای استفاده از آن باید به اینترنت متصل بوده و نیز برای اینکه مشکلی در میانه راه برای دریافت شماره مجازی وجود نداشته باشد باید VPN خود را فعال کنید.
 • بعد از باز کردن برنامه، یک صفحه خوشامدگویی برای شما نمایش داده خواهد شد. در این صفحه بر روی دکمه Get a free phone number کلیک کنید.
 • بعد از کلیک بر روی دکمه گفته شده، با دو کادر مواجه خواهید شد: در کادر اول آدرس ایمیل خود را وارد کرده و در کادر دوم رمز عبور مورد نظرتان را برای ساخت اکانت کاربری وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن ایمیل خود، بر روی قسمت Create Account کلیک کنید.
 • سپس باید یک کد سه رقمی واقعی وارد کنید. برای این عدد سه رقمی می‌توانید از اعداد زیر استفاده کنید: 215، 234، 216، 212، 509، 209، 310، 253، 208.
 • بعد از وارد کردن کد سه رقمی بر روی Continue کلیک کرده و برای اثبات ربات نبودن خود Captcha را کامل کنید.
 • بعد از طی کردن این مراحل، شماره مجازی در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می‌توانید وارد صفحه اصلی نرم افزار شده و از آن استفاده کنید.

ساخت شماره مجازی کامپیوتر

ساخت شماره مجازی

برای ساخت شماره مجازی با استفاده از کامپیوتر، می‌توانید از سایت‌های ساخت شماره مجازی استفاده کنید. برای مثال، سایت‌هایی مانند Textnow، Smartcall و برخی از سایت‌های دیگر از جمله سایت‌هایی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در کامپیوتر شماره مجازی خود را بسازید. در بالا به نحوه ساخت شماره مجازی در سایت Textnow پرداخته شد. شما با استفاده از کامپیوتر می‌توانید وارد سایت Textnow شده و با انجام مراحل گفته شده در بالا، شماره مجازی را دریافت کنید.

برخی دیگر از سایت‌هایی که می‌توانید با استفاده از کامپیوتر به آن‌ها مراجعه کرده و اقدام به ساخت شماره مجازی کنید، عبارت‌اند از:

 • receivefreesms.net
 • receivesmsonline.com
 • hs3x.com
 • www.receivesmsonline.net
 • sms-receive.net
 • www.receiveasms.com

سایت‌های گفته شده در بالا همگی جزو سایت‌هایی هستند که با مراجعه به آن‌ها و انجام برخی کارها مانند وارد کردن نام کاربری، رمز عبور، ایمیل و یا شماره موبایل می‌توانید شماره مجازی دریافت کنید.

شماره مجازی رایگان

با استفاده از سایت‌ها و نیز برنامه‌های معرفی شده خواهید توانست به صورت رایگان شماره مجازی بسازید. البته برای استفاده از برنامه‌های مختلف شرایط متفاوتی وجود دارد. برای مثال، برخی از امکانات این برنامه‌ها رایگان نبوده و برای استفاده از آن‌ها باید هزینه‌ای پرداخت کنید.

البته همان طور که چندین مرتبه هم به آن اشاره شد، شماره‌های مجازی رایگان اغلب به صورت اشتراکی بوده و امینت زیادی ندارند؛ بنابراین بهترین راه برای داشتن شماره مجازی، خرید شماره مجازی از مراکز معتبر و موثق است.

از کجا شماره مجازی بخریم؟

سایت خرید شماره مجازی

استفاده از شماره مجازی مزایای بسیاری دارد؛ اما برخی از افراد در خرید شماره مجازی شک دارند و گمان می‌کنند که شماره‌های مجازی امنیت کافی ندارند. همان طور که اشاره کردیم، خرید شماره‌های مجازی بی‌کیفیت و یا ساخت شماره مجازی رایگان امنیت کافی را نداشته و ممکن است اطلاعات شما در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد.

خرید شماره مجازی از یک جای مطمئن می‌تواند به حفظ امنیت شما در این فضا کمک کند. ما در مکس نامبر به ارائه سرویس و خدمات شماره مجازی پرداخته و شماره‌های مجازی را با بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم.

سایت مکس نامبر اولین سرویس خرید شماره مجازی اختصاصی و تضمینی در ایران است که تمرکز اصلی آن بر روی امنیت و کیفیت شماره‌های مجازی شماست. ما در مکس نامبر از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده و بعد از انجام تحقیقاتی جامع، متوجه نیاز و دغدغه مخاطبان شماره مجازی به امنیت و کیفیت این شماره‌ها شدیم و همین امر باعث شد تا تمام تمرکز خود را برای برطرف کردن این نیاز مخاطبان گذاشته و شماره‌هایی باکیفیت و امنیت بسیار بالا در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم.

اگر هنگام چت کردن با شماره مجازی خود متوجه ورود شخص دیگری به اکانت خود شده‌اید و یا هنگام استفاده از شماره مجازی خود در شبکه‌های اجتماعی بلاک شده‌اید، نشان می‌دهد که شماره مجازی شما امنیت ندارد. شماره‌های مجازی بی‌کیفیت و رایگان، از جمله شماره‌های مجازی هستند که امنیت بالایی ندارند و با خرید و یا استفاده از آن‌ها ممکن است هرکدام از نمونه‌های اشاره شده در بالا برای شما هم رخ دهد.

بنابراین، اختصاصی و باکیفیت بودن شماره مجازی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شماره مجازی است. شما می‌توانید یک شماره مجازی اختصاصی و تضمینی برای خود داشته باشید و در شبکه‌های اجتماعی مختلف اکانت خود را بسازید. می‌توانید تنها با پشت سر گذاشتن سه مرحله ساده، شماره خود را از سایت مکس نامبر تهیه کنید. برای انجام این کار ابتدا وارد سایت مکس نامبر شوید و سپس شبکه اجتماعی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب شبکه اجتماعی مورد نظر خود، با کشورهای مختلفی رو‌به‌رو خواهید شد که باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کشور مورد نظر خود، می‌توانید بقیه مراحل خرید را انجام داده و با قیمتی بسیار مناسب، یک شماره مجازی باکیفیت و تضمین شده دریافت کنید.

خرید شماره مجازی به شما این امکان را می‌دهد تا برای انجام کارهای مختلف، اکانت‌های مختلفی داشته باشید و بتوانید بسیار ساده و سریع، اکانت‌های جدید در اپلیکیشن‌های مختلف بسازید. توجه داشته باشید که بعد از خرید شماره مجازی از مکس نامبر، این شماره تنها مختص شما خواهد بود و تنها شما به آن دسترسی خواهید داشت و فعالیت‌های شما ردیابی نخواهد شد.

نامحدود | همه کشورها | شماره مجازی آمریکا | روسیه | فرانسه | آلمان | هلند | انگلیس (بریتانیا) | کانادا

سایت مکس نامبر شماره‌های مجازی مربوط به کشورهای مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، شماره مجازی مربوط به کشور مورد نظر خود را تهیه کنید. داشتن شماره‌های مجازی کشورهای مختلف مانند آلمان، آمریکا، روسیه، فرانسه، هلند، انگلیس، سوئد، پرتقال، اوکراین و بسیاری از کشورهای دیگر به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید برحسب نیاز و کار خود، کشور مورد نظر را انتخاب کنید.

چرا سایت مکس نامبر را انتخاب کنم؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که ما در مکس نامبر ویژگی‌ها و خدمات منحصربه‌فردی ارائه می‌دهیم و همین موضوع باعث تمایز ما از سایر شرکت‌ها و سایت‌های ارائه دهنده خدمات شماره مجازی شده است. برخی از ویژگی‌ها و مزایای ارائه شده توسط مکس نامبر به شرح زیر است:

تنوع بسیار زیاد در ارائه شماره

ما در مکس نامبر تنوع بسیار بالایی از شماره‌های مجازی را در اختیار شما عزیزان قرا می‌دهیم تا با توجه به نیاز خود، شماره مجازی مورد نظر را انتخاب کنید. ارائه شماره مجازی برای بیش از 20 رسانه اجتماعی و مجازی و ارائه شماره‌های مجازی بیش از 30 کشور در سایت مکس نامبر، نشان‌دهنده تنوع محصولات و سهولت انتخاب برای مخاطبان است.

شماره مجازی کاملا اختصاصی

شماره مجازی که ما در مکس نامبر در اختیار مخاطبان و مشتریان خود قرار می‌دهیم، کاملا اختصاصی بوده و تنها مختص خود فرد خواهد بود.

دارا بودن امنیت بسیار بالا

یکی از مهم‌تریم مسائل در مورد شماره‌های مجازی، مسئله امنیت آن است. خرید شماره‌های مجازی بی‌کیفیت و ارزان گاهی باعث می‌شود تا یک شماره در اختیار چند فرد باشد که در این صورت امنیت شماره مجازی زیر سوال رفته و ممکن است افراد دیگری به حریم شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

ما در مکس نامبر همواره به دنبال این بوده‌ایم تا شماره‌هایی با بالاترین کیفیت را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. از همین رو بعد از اینکه مخاطب سفارش خود را ثبت کرد، شماره مجازی مختص فرد ساخته شده و به او تحویل داده می‌شود.

شماره مجازی؛ راهی آسان برای داشتن ارتباطی بهتر

همان طور که اشاره کردیم، امروزه افراد زیادی به دنبال ساخت و خرید شماره مجازی برای خود هستند. افراد مختلف نیازهای متفاوتی در استفاده از شماره مجازی دارند؛ اما بهترین راه برای تمام افراد، خرید شماره مجازی از یک سایت معتبر است. همان طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، خرید شماره مجازی بی‌کیفیت و یا ساخت شماره مجازی توسط اپلیکشین‌های مختلف، امنیت کافی را ندارد و حریم خصوصی شما را نقض می‌کند.

شماره‌های مجازی بی‌کیفیت و رایگان، ممکن است باعث به خطر افتادن اطلاعات شخصی شما شود. ما در سایت مکس نامبر با هشت سال سابقه کاری در این زمینه و ارائه شماره‌های مجازی با به صرفه‌ترین هزینه و بالاترین کیفیت، این تضمین را به شما می‌دهیم که شماره مجازی شما تنها مختص خودتان خواهد بود و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز مشاهده قیمت‌ها و پکیج‌های ویژه ارائه شده توسط تیم مجرب ما، به صفحه اصلی سایت مکس نامبر مراجعه و سفارش خود را با توجه به نیاز خود ثبت کنید.

پیشنهاد ما خرید شماره مجازی امن و اختصاصی از سایت مکس نامبر است

برای خرید شماره مجازی از مکس نامبر کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید

برای دیدن خدمات خرید شماره مجازی سایت مکس نامبر کافیست بر روی لینک آبی رنگ بالا کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی سایت شوید، در صفحه اصلی سایت لیست کشور های امن و تضمینی همراه با قیمت و کد مورد نظر ارائه شده که می توانید با این لیست ساده، شماره مجازی دلخواه خود را خریداری کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول ساخت شماره مجازی

در این قسمت به لیست سوالات متدوال شما درباره آموزش ساخت شماره مجازی و خرید شماره مجازی و این موارد پاسخ داده ایم اگر سوال شما در لیست نبود می توانید در قسمت نظرات از ما بپرسید.

 • شماره مجازی برای چه اپلیکیشن و رسانه‌هایی استفاده می‌شود؟

از شماره مجازی می‌توانید برای ساخت اکانت در اکثر رسانه‌ها استفاده کنید. رسانه‌هایی مانند فیس بوک (Facebook)، توییتر (Twitter)، یاهو (Yahoo)، ایمو (Imo)، لاین (Line)، نتفلیکس (Netflix)، تیندر (Tinder)، وی چت (Wechat) و بسیاری از رسانه‌های دیگر که همگی امکان ساخت اکانت با شماره مجازی را به شما می‌دهند.

 • آیا می‌توانیم شماره خود را در شبکه‌های اجتماعی به شماره مجازی تغییر دهیم؟

اگر شماره اکانت شما یک شماره حقیقی است و قصد تغییر آن به شماره مجازی را دارید، باید بگوییم که این کار در واتساپ و تلگرام امکان‌پذیر است، اما در اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام این امکان وجود ندارد.

با استفاده از شماره مجازی در محیط اپلیکیشن‌ها می‌توانید تماس برقرار کنید، اما نمی‌توانید به صورت مستقیم به یک سیمکارت پیام داده و یا با آن تماس تلفنی برقرار کنید. به این ترتیب، با استفاده از شماره مجازی تنها می‌توانید برای مثال در محیط واتساپ یا تلگرام، تماس تلفنی یا تصویری برقرار کنید و به صورت مستقیم و خارج از محدوده برنامه‌ها، این امکان وجود ندارد.

داشتن شماره مجازی و استفاده از آن به تنهایی اشکالی نداشته و جرم محسوب نمی‌شود. البته اگر با استفاده از شماره مجازی، کار غیرقانونی صورت بگیرد و یا مزاحمتی ایجاد شود، قابل پیگیری است و جرم محسوب خواهد شد.

 • آیا می‌توانیم با استفاده از کامپیوتر شماره مجازی بسازیم؟

بله، شما می‌توانید با استفاده از کامپیوتر و از طریق سایت‌هایی که در این مقاله معرفی کرده‌ایم به ساخت شماره مجازی اقدام کنید. همچنین مطلبی درباره شماره مجازی ایران نوشته ایم که پیشنهاد می کنیم آن را بخوانید.

درباره این موضوع نیز مطلبی نوشتیم که کافیست روی سرتیتر آبی رنگ بالا کلیک کنید تا مطلب مورد نظر برای شما نمایش داده شود.

اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
alireza
alireza

خیلی عالی بود.

5/5

آیا داشتن 7000+ مشتری اتفاقیست؟

تمام تمرکز ما بر روی کیفیت شماره هاست، برای همین شماره هر کشوری در سایت موجود نیست و شماره ها از مرجع اصلی و بین المللی فروش شماره مجازی خریداری می شود.

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x