آیا شماره مجازی جرم است؟

بسیاری از کسانی که از شماره مجازی استفاده می کنند از ما این سوال را می پرسند که آیا شماره مجازی جرم است؟ جواب این سوال به چند عامل بستگی دارد که در این صفحه راجع به آن صحبت کرده ایم.

مقدمه درباره شماره مجازی:

آیا شماره مجازی جرم است؟

با افزایش نیاز افراد برای حضور در شبکه‌های اجتماعی، خرید شماره مجازی محبوبیت بسیار حیرت‌انگیزی در ایران پیدا کرده است. چراکه ایجاد یک اکانت در تمامی شبکه‌های اجتماعی، نیازمند داشتن یک شماره تلفن کاربردی است و شماره مجازی می‌تواند این نیاز را به خوبی تامین کند. به همین دلیل، محبوبیت خرید شماره مجازی رفته‌رفته افزایش می‌یابد و توجه افراد بیشتری را به سوی خود جلب می‌کند. با این وجود، همچنان برخی باورهای اشتباه در مورد خرید شماره مجازی باعث شده تا برخی افراد از آن فراری باشند. ما در این مطلب، صحت یکی از این باورهای جنجالی را با دقت بررسی خواهیم کرد.

با توجه به اینکه شماره مجازی یک وسیله غیرمعمول و ترسناک است، بسیاری از کاربران فکر می‌کنند خرید آن قانونی نیست و می‌تواند مشکلات قانونی بسیاری به همراه داشته باشد. این در حالی است که می‌توان اشتیاق و علاقه افراد را برای استفاده از این قابلیت مشاهده کرد؛ اما همین باور باعث شده تا از خرید شماره مجازی اجتناب کنند. برای اطلاع از صحت این باور، می‌توانید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. البته توجه داشته باشید که شرح جواب این سوال به هیچ وجه نمی‌تواند در قالب یک جمله باشد و این مبحث را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

شماره مجازی چیست؟

برای اینکه بیشتر و بهتر متوجه موضوع مبحث ما شوید، بهتر است ابتدا مفهوم شماره مجازی را به خوبی بررسی کنید. شماره مجازی در واقع نوعی شمار تلفن غیرواقعی و فیک است که هیچ سیمکارتی ندارد. به عبارت دیگر، برای استفاده از شماره مجازی نیازی به خرید سیمکارت نیست و می‌توانید توسط آن به صورت مجازی و بدون نیازهای جانبی دیگر، به شبکه‌های اجتماعی وارد شوید. توجه داشته باشید که شماره مجازی وجود خارجی ندارد و نوعی پوشش خاص و غیرواقعی برای شما است تا با آن به شبکه‌های اجتماعی مختلف ورود کنید.

با این وجود، شماره مجازی کاربردهای فراوانی دارد و می‌توان از امکانات برجسته آن استفاده کرد. تا پیش از این افراد می‌توانستند شماره مجازی مورد نیاز خود را از طریق برخی اپراتورها دریافت کنند و بدون هیچ دشواری به شبکه‌های اجتماعی مورد نظر خود وارد شوند؛ اما امروزه این اپراتورها برای ایرانیان در دسترس نیستند و کاربران نمی‌توانند به سادگی با آن‌ها برای خودشان شماره مجازی بسازند. جالب است بدانید، شماره مجازی به هیچ وجه قابل ردیابی نیست و می‌تواند برای تحقق اهداف مختلف استفاده شود. البته توجه داشته باشید که کارهایی همچون کلاهبرداری همواره توسط پلیس فتا قابل پیگیری است و توصیه می‌کنیم از چنین کارهایی پرهیز کنید.

کاربردهای شماره مجازی

شماره مجازی ویژگی‌های فراوانی دارد و می‌توان آن را برای تحقق بسیاری اهداف استفاده کرد. امروزه قبل از خرید شماره مجازی، باید کاربردهای شماره مجازی را بدانید و هدفتان را برای استفاده از این قابلیت مشخص کنید. در غیر این صورت ممکن است شماره مجازی اشتباه برای خودتان بخرید. برخی از مهم‌ترین کاربردهای شماره مجازی را برایتان شرح می‌دهیم:

1. ایجاد اکانت تلگرام

تلگرام یکی از پرکاربرترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است که میلیون‌ها ایرانی در آن اکانت دارند و به صورت روزانه در آن فعالیت می‌کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که شماره مجازی امکان ایجاد اکانت در تلگرام را به شما می‌دهد که یکی از مهم‎ترین کاربردهای شماره‌های مجازی به شمار می‌رود. برای ایجاد اکانت در تلگرام، شما باید کد فعال‌سازی اکانت خود را از اپراتور شماره مجازی دریافت کرده و آن را در بخش مشخص شده تلگرام وارد کنید. و همین کافی است تا شما یک اکانت تلگرام غیرقابل ردیابی و کاملا اختصاصی برای خودتان داشته باشید.

2. ایجاد اکانت واتساپ

یکی دیگر از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها در دنیای دیجیتالی، واتساپ نام دارد که قطعا تا به حال با آن کار کرده‌اید. شما حتی برای ایجاد اکانت در واتساپ نیز می‌توانید از شماره مجازی استفاده کنید. در واقع یکی از محبوب‌ترین کاربردهای شماره مجازی ایجاد اکانت واتس‍اپ است و هدف اکثر کاربران از خرید شماره مجازی استفاده از همین قابلیت است. توجه داشته باشید که ایجاد اکانت در واتساپ نیز نیازمند داشتن کد فعال‌سازی است که به اپراتور شماره مجازی ارسال خواهد شد. هرگاه این کد را در واتساپ وارد کردید، می‌توانید در این برنامه اکانتی جدید ایجاد کنید.

3. ایجاد اکانت اینستاگرام

مطمئنا همه می‌دانیم که اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است و میلیون‌ها کاربر ایرانی در آن اکانت دارند. ایجاد اکانت در اینستاگرام دو شیوه کلی دارد: توسط ایمیل و توسط شماره تلفن. اگر شیوه ایجاد اکانت اینستاگرام با شماره تلفن را برگزینید و شماره مجازی خود را در آن وارد کنید، می‌توانید در اینستاگرام نیز یک اکانت اختصاصی برای خودتان به وجود آورید. البته همان طور که تا به حال متوجه شده‌اید، اینستاگرام نیز یک کد فعال‌سازی به اپراتور شماره مجازی شما ارسال خواهد کرد که باید از آن برای فعال کردن اکانت خودتان استفاده کنید

قوانین و مقررات شماره مجازی در ایران

امروزه پلیس فتا در ایران سعی دارد که جرایم رایانه‌ای و مجازی را در کشور کاهش دهد و دنیای دیجیتالی را برای کاربران تبدیل به یک دنیای امن و قابل اطمینان کند. به همین دلیل، شاهد اِعمال برخی قوانین و مقررات سخت‌گیرانه از سوی پلیس فتا هستیم که کاربران همواره باید آن را در نظر داشته و رعایت کنند. باوجود اینکه تاکنون هیچ قانونی در مورد شماره مجازی در ایران به صورت رسمی تصویب نشده است.

قطعا مهم‌ترین شرطی که در استفاده از اکانت شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، استفاده صحیح و بدون دردسر است. برخی از قوانین بدون قید و شرط برای تمامی کاربران تعیین شده‌اند و افراد با شماره مجازی یا شماره واقعی باید همواره آن‌ها را رعایت کنند. مواردی مانند به خطر انداختن امنیت دنیای دیجیتال و کلاهبرداری و فحاشی از عواملی هستند که حتی موجب دستگیری کاربران می‌شوند. پس سعی کنید حتما از قوانین و مقررات دنیای دیجیتالی که توسط پلیس فتا تعیین شده است، آگاه باشید و از جرایم سایبری پرهیز کنید؛ چراکه می‌توانند سوابق قضایی بسیار دردسرسازی برای شما به وجود آورند.

مشکل اصلی پلیس فتا با شماره‌های مجازی، غیرقابل ردیابی بودن آن است؛ به طوری که اگر کاربر هرگونه خطری برای کاربران دیگر ایجاد کند و کلاهبرداری صورت بگیرد، پلیس فتا نمی‌تواند کاربر متخلف را ردیابی کند. همین اتفاق باعث شده تا پلیس فتا گارد بسیار محکمی در مقابل شماره مجازی بگیرد. البته توجه کنید خرید و فروش شماره مجازی در تمام کشور ها آزاد است و جرم نیست، اما این بستگی دارد که شما چگونه از آن استفاده کنید. همانگونه که خرید چاقو جرم نیست اما اگر در یک مکان عمومی بازرسی بدنی شوید و چاقو در جیب شما باشد، اینکار شما جرم است! اگر با چاقو شخصی را به قتل برسانید، حکم شما می تواند اعدام هم باشد، از طرف دیگر همان چاقو می توانید زیر دست یک پزشک باشد و جان کسی را نجات دهد، یا زیر دست یک شخص معمولی که با آن پرتقال پوست می کند! امیدوارم با این مثال ساده این موضوع را درک کرده باشید که آیا شماره مجازی جرم است یا خیر. در ادامه یک جمله را پررنگ و قرمز کرده ایم، حتما به آن توجه داشته باشید.

در نهایت، آیا شماره مجازی در ایران غیرقانونی است؟

قوانین شماره مجازی

باتوجه به موارد شرح داده شده از شماره مجازی و خطراتی که می‌تواند برای امنیت ملی و سایبری در ایران داشته باشد، طبیعی است که پلیس فتا با خریداران شماره مجازی در ایران برخورد جدی داشته باشد. چراکه قطعا هیچ‌کسی از خطرناک بودن امنیت ملی و دنیای دیجیتالی ایران استقبال نخواهد کرد و پلیس فتا نیز قطعا به دنبال افزایش امنیت فضای مجازی و اطمینان کاربران به یکدیگر است. پس جواب شما را این گونه می‌دهیم:

استفاده از شماره مجازی در ایران غیرقانونی است و کاربران نباید آن را خریداری کنند و اگر هرگونه تخلفی توسط این کاربران صورت بگیرد با آن‌ها برخورد خواهد شد؛ اما اگر تخلفی صورت نگیرد، می‌توان با خیال راحت شماره مجازی خریداری کرد. پس اگر از خودتان اطمینان دارید و فکر می‌کنید هیچ تخلفی مرتکب نخواهید شد، می‌توانید با خیالی آسوده شماره مجازی خریداری کنید. البته توصیه ما به شما این است که خرید خود را از یک فروشگاه معتبر و معتمد انجام دهید تا در این میان کلاهبرداری صورت نگیرد. بهترین فروشگاه برای خرید شماره مجازی در ایران، وبسایت مکس نامبر می‌باشد که در ادامه با آن آشنا خواهید شد.

مهم‌ترین جرایم سایبری تعیین شده توسط پلیس فتا

حال که می‌دانید جرایم سایبری توسط پلیس فتا به چه میزان جدی گرفته می‌شود، بهتر است از این جرایم به صورت دقیق‌تر آگاهی پیدا کنید. همواره سعی کنید تا از ارتکاب جرایم سایبری دوری کنید تا با پلیس فتا درگیر نشوید؛ وگرنه مطمئنا پشیمانی‌های بسیاری به همراه خواهد داشت. برخی از مهم‌ترین جرایم سایبری تعیین شده در ایران به شرح زیر هستند:

1. به خطر انداختن امنیت دنیای دیجیتال

امروزه با رشد تکنولوژی در سرتاسر کشور، روزانه ده‌ها میلیون نفر در دنیای دیجیتالی فعالیت می‌کنند. به همین دلیل است که باید هموار سعی در حفظ امنیت این فضا داشته باشیم. اگر هر فردی امنیت دنیای دیجیتالی را به خطر بیندازد، قطعا با برخورد جدی و قانونی پلیس فتا مواجه خواهد شد. منظور این قانون، تمام تخلفاتی است که می‌تواند فضای مجازی را به یک مکان ناامن برای کاربران تبدیل کند.

2. کلاهبرداری

قطعا همه ما می‌دانیم که کلاهبرداری از مهم‌ترین تخلفاتی است که پلیس فتا همواره سعی در پیگیری آن دارد. اگر هرکدام از کاربران به دنبال کلاهبرداری در دنیای دیجیتالی باشد تا مبلغی را از کاربران دیگر بدزدند، با برخورد جدی و محکم پلیس فتا روبه‌رو خواهند شد. این قانون کاملا در راستای قانون قبلی است؛ چراکه کلاهبرداری از عوامل به خطر انداختن امنیت دنیای دیجیتال شمرده می‌شود و عواقب جبران‌ناپذیری برای کاربر به همراه خواهد داشت.

3. تشویق برای تخلف

جالب است بدانید که تشویق برای ارتکاب جرم در دنیای دیجیتالی نیز یک تخلف بسیار سنگین محسوب می‌شود و می‌تواند عواقبی جبران‌ناپذیر به همراه داشته باشد. در موارد زیادی مشاهده کرده‌ایم که کاربران فعال در دنیای اینترنت، به دلیل تشویق کاربران دیگر برای شرکت در مسابقات شرط‌بندی و قمار، دستگیر شدند و همچنان به دنبال اثبات بی‌گناهی و تبرئه شدن هستند. پس تا می‌توانید از جرایم مختلف دوری کرده و از کلک زدن و شوخی کردن با کاربران دیگر برای ارتکاب جرم نیز پرهیز کنید.

4. انتشار محتوای کذب

همه ما می‌دانیم که دنیای اینترنت پر از اطلاعات غلط و اشتباه است که توسط کاربرانی ناشناخته بارگذاری شده‌اند. این کار مشکل چندانی برای کاربران به همراه نخواهد داشت؛ اما اگر یک خبر تاثیرگذار و کذب در جامعه منتشر کنید که آرامش عموم مردم را برهَم بزند و باعث تشویش اذهان عمومی شود، شما مجرم شناخته خواهید شد. در چنین شرایطی با برخورد جدی پلیس فتا مواجه شده و به شکلی قانونی با شما رفتار خواهد شد.

5. انتشار محتوای سیاسی

متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد دستگیری صدها کاربر در سرتاسر ایران بوده‌ایم که به دلیل انتشار محتوای سیاسی تاثیرگذار بر جامعه، مجرم شناخته شده‌اند. پلیس فتا کاربرانی را که محتوای سیاسی منتشر می‌کنند محکوم کرده و با جدیت و طبق قانون با آن‌ها برخورد می‌کند. توجه داشته باشید که انتشار یک محتوای سیاسی در دنیای دیجیتالی می‌تواند زندگی شما را تا ابد تحت تاثیر همین جرم نگه دارد.

از کجا شماره مجازی بخریم؟

امروزه چندین فروشگاه شماره مجازی فعال در ایران وجود دارد که می‌توانید شماره مجازی کشور مورد نظرتان را از آن‌ها خریداری کنید؛ اما نکته مهمی که در خرید شماره مجازی وجود دارد، بحث اعتماد به فروشگاه است. از آنجایی که خرید شماره مجازی در ایران جرم محسوب می‌شود، اعتماد به فروشگاه‌های مختلف و فعال در این زمینه کار چندان آسانی نیست. چراکه اگر هرگونه کلاهبرداری در این میان اتفاق بیفتد، شما قادر به پیگیری و انجام اقدامات قانونی نیستید. پس باید ابتدا در انتخاب فروشگاه شماره مجازی، حواس خود را به صورت کامل جمع کنید و به دنبال یک فروشگاه معتبر و معتمد باشید همچنین پیشنهاد می کنیم به جای ساخت شماره مجازی رایگان، به دنبال خرید شماره مجازی تضمینی و امن باشید.

برای اینکه فروشگاه شماره مجازی معتمد خودتان را پیدا کنید، بررسی تجربه و بازخورد مشتریان قبلی یک فروشگاه می‌تواند بهترین راه برای شناسایی فروشگاه قابل اطمینان باشد. البته فروشگاه‌های شماره مجازی زیادی در ایران وجود ندارد که توانسته رضایت اکثریت مشتریان سابق خود را جلب کند؛ به جز مکس نامبر! در ادامه، فروشگاه شماره مجازی مکس نامبر را به شما معرفی خواهیم کرد تا بیشتر با امکانات آن آشنا شوید.

فروشگاه شماره مجازی مکس نامبر

در حال حاضر مورد اعتمادترین فروشگاه شماره مجازی در ایران، مکس نامبر نام دارد. این فروشگاه خدمات فروش شماره مجازی با کاربردهای مختلف را به کاربران ارائه می‌دهد و همواره سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارد. نتیجه این تلاش‌ها، 7000 مشتری راضی از خدمات مکس نامبر است که قطعا این آمار قابل‌توجه بی‌دلیل و اتفاقی نیست. مکس نامبر، امنیت شماره مجازی خریداری شده مشتریان را تضمین می‌کند و خدماتی کامل در باب واگذاری شماره‌های مجازی رند و کاربردی دارد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از این فروشگاه فوق‌العاده هستید، وبسایت مکس نامبر را به صورت کامل بررسی کرده و شماره مجازی مورد نیاز خود را از آن خریداری کنید.

پیشنهاد ما خرید شماره مجازی امن و اختصاصی از سایت مکس نامبر است

برای خرید شماره مجازی از مکس نامبر کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید

فروشگاه شماره مجازی

برای دیدن خدمات خرید شماره مجازی سایت مکس نامبر کافیست بر روی لینک آبی رنگ بالا کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی سایت شوید، در صفحه اصلی سایت لیست کشور های امن و تضمینی همراه با قیمت و کد مورد نظر ارائه شده که می توانید با این لیست ساده، شماره مجازی دلخواه خود را خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
5/5

آیا داشتن 7000+ مشتری اتفاقیست؟

تمام تمرکز ما بر روی کیفیت شماره هاست، برای همین شماره هر کشوری در سایت موجود نیست و شماره ها از مرجع اصلی و بین المللی فروش شماره مجازی خریداری می شود.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x