آیا شماره مجازی قابل ردیابی است؟

اگر شما هم دنبال پاسخ این سوال هستید که آیا شماره مجازی قابل ردیابی است یا خیر پس حتما این مقاله سایت مکس نامبر را کامل و با دقت بخوانید.

ردیابی شماره مجازی

آیا شماره مجازی قابل ردیابی است؟

قطعا تا به حال متوجه شده‌اید که قرن 21 میلادی را عصر دیجیتال و تکنولوژی می‌نامند. در واقع زندگی بشریت به سوی دیجیتالی شدن و کاهش اهمیت حضور فیزیکی حرکت می‌کند و قطعا در سال‌های آتی شاهد این اتفاق خواهیم بود که اغلب امور از راه دور و در بستر مجازی قابل انجام است. جالب است بدانید، پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا تمامی دستگاه‌‎ها و شماره‌ها قابل ردیابی باشند و بتوان موقعیت مکانی و مشخصات هرکدام را پیگیری کرد. در حال حاضر می‌توان گفت که امنیت حاکم بر دنیای دیجیتالی، به دلیل قابل ردیابی بودن تمامی دستگاه‌ها می‌باشد.

یکی از جدیدترین و کاربردی‌ترین ابزار موجود در دنیای دیجیتالی، شماره مجازی است که در سال‌های اخیر محبوبیت فراوانی بین کاربران اینترنتی پیدا کرده است. از آنجایی که شماره مجازی، وسیله‌ای برای حضور در فضای اینترنت بدون ثبت هیچ‌گونه اطلاعات شخصی است، طبیعتا این سوال برای افراد پیش می‌آید که آیا شماره مجازی توسط کاربران دیگر قابل ردیابی است؟ در این مقاله سعی شده تا ابهامات تعداد کثیری از کاربران را از بین برده و آن‌ها را از کاربرد اصلی شماره مجازی آگاه سازیم. در ادامه، اطلاعاتی کامل از شماره مجازی برایتان شرح می‌دهیم تا خودتان به جوابی قاطع برسید.

شماره مجازی چیست؟

مطمئنا متوجه شده‌اید که در هنگام خرید شماره تلفن رسمی از نمایندگی‌ها، برخی اسناد و مدارک را باید ارائه دهید و سپس سیمکارت را تحویل بگیرید. بعد باید سیمکارت را در داخل گوشی قرار دهید و تنها در این صورت می‌توانید از شماره تلفن خودتان استفاده کنید. اما شماره مجازی، مقوله‌ای کاملا جداگانه است که هیچ نیازی به قرار دادن سیمکارت در گوشی برای استفاده از آن وجود ندارد. امروزه شماره‌های مجازی ابزاری هستند که به کاربران امکان ورود و ایجاد اکانت در شبکه‌های اجتماعی را بدون وارد کردن اطلاعات شخصی می‌دهند و یک وسیله ارتباطی کاملا سری هستند.

پیش از این کاربران می‌توانستند شماره مجازی مورد نیاز خود را از نرم افزارهای مختص این شماره دریافت کنند و این کار به سادگی وارد کردن آدرس ایمیل و مشخصات مشابه بود. اما امروزه تمامی این اپراتورها از دسترس کاربران ایرانی خارج شده‌اند و دیگر نمی‌توان همانند سال‌های قبل، شماره مجازی را به تعداد زیاد و به سادگی ایجاد کرد. در حال حاضر بهترین راه برای بهره‌مندی از شماره مجازی در ایران، خرید شماره مجازی از فروشگاه مختص آن است.

با توجه به اینکه کاربران برای ساخت و استفاده از شماره مجازی هیچ اطلاعات شخصی از خود وارد نمی‌کنند، قطعا ردیابی این شماره برای دیگران بسیار دشوار و هزینه‌بر خواهد بود. البته این اتفاق نباید باعث شود که کاربران به فکر کلاهبرداری و به خطر انداختن امنیت دنیای دیجیتالی باشند؛ زیرا همواره امکان ردیابی تمامی دستگاه‌ها توسط پلیس فتا وجود داشته و می‌توانند متخفلان رایانه‌ای را با تکنولوژی خاصی پیدا کنند. با این حال، کاربران تصوری عجیب از قابلیت ردیابی شماره‌های مجازی دارند که در ادامه به تمامی این مباحث خواهیم پرداخت.

پیشوند کشور شماره مجازی

همان طور که می‌دانید، پیشوند شماره تلفن ایرانی 98 می‌باشد و تمامی شماره تلفن‌های ایرانی همواره با این عدد شروع می‌شوند و این ارقام به مردم ایران اختصاص داده شده است. این پیشوندها را در شماره‌های مجازی نیز می‌توان مشاهده کرد؛ چراکه امکان خرید شماره تلفن تمامی کشورهای جهان به صورت مجازی وجود دارد و تنها می‌توان با پیشوند کشورهای آن‌ها، هرکدام را دسته‌بندی کرد. با این وجود، طبیعتا امکان خرید شماره مجازی تمام این کشورها برای شما وجود دارد و توصیه می‌کنیم شماره کشورهایی را برای خودتان بخرید که محدودیت خاصی در شبکه‌های اجتماعی نداشته باشید.

برخی از محبوب‌ترین کشورها در خرید شماره مجازی

حال که متوجه شدید امکان خرید شماره مجازی تمامی کشورها وجود دارد، بهتر است با محبوب‌ترین کشورها در خرید شماره مجازی آشنا شوید. هر کدام از این موارد می‌توانند به شما در خرید شماره مجازی کمک ویژه‌ای کنند و ذهنیت شما را برای خرید بهترین شماره‌های مجازی آماده سازند. نگاهی به برترین کشورها در ارائه شماره مجازی بیندازیم:

  • روسیه
  • اوکراین
  • آرژانتین
  • کانادا
  • آمریکا
  • لیتوانی
  • انگلیس
  • هلند
  • آلمان
  • سوئد

انواع شماره مجازی و کاربرد آن‌ها

شماره مجازی

از آنجایی که هر یک از کاربران، شماره مجازی مورد نظر خود را برای هدف خاصی خریداری می‌کنند، انواع مختلفی از شماره مجازی طراحی و فروخته می‌شود. هرکدام از انواع شماره مجازی کاربرد متفاوتی دارند و شما می‌توانید از آن‌ها برای ورود به یک پیام‌رسان خاص استفاده کنید. هریک از این شماره‌ها قابلیت ردیابی متفاوتی دارند و قطعا نمی‌توان با یک جمله وضعیت ردیابی تمامی آن‌ها را شرح داد. نگاهی به انواع شماره مجازی بیندازیم:

شماره مجازی تلگرام

در حال حاضر تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان میلان کاربران ایرانی شمرده می‌شود که اکانت میلیون‌ها کاربر ایرانی را در خود جای داده است. به همین دلیل، برخی شماره‌های مجازی تلگرام ایجاد شده که به کاربران امکان ورود به تلگرام بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات شخصی را می‌دهند؛ به همین دلیل محبوبیت فراوانی میان کاربران ایرانی دارد. یکی از معایب پیام‌رسان تلگرام، امنیت نسبتا پایین و امکان ردیابی تمامی کاربران است؛ به طوری که یک فرد ماهر با امکانات کافی می‌تواند اکانت کاربران را ردیابی کند و اطلاعات شخصی آن را به دست آورد.

شماره مجازی اینستاگرام

با قاطعیت تمام می‌توان اینستاگرام را کاربردی‌ترین و محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در جهان دانست؛ به طوری که صدها میلیون کاربر از سرتاسر جهان در این بستر فعالیت دارند. محبوبیت اینستاگرام در کشور ایران به حدی است که کاربران، حاضر به خرید شماره مجازی اینستاگرام با تعداد زیاد هستند تا اکانت‌های مختلفی در این نرم افزار ایجاد کنند. بزرگ‌ترین مزیت قابل توجه اینستاگرام، امنیت فوق‌العاده اکانت هرکدام از افراد است. پس تاحدودی می‌توان از غیرقابل ردیابی بودن شماره مجازی اینستاگرام اطمینان حاصل کرد.

شماره مجازی واتس‌اپ

و در نهایت، به شرح یکی از کاربردی‌ترین نرم افزارهای دنیای دیجیتالی می‌پردازیم. از وقتی که پیام‌رسان تلگرام در کشور ایران فیلتر شد، پیام‌رسان واتساپ محبوبیت شدیدی میان کاربران پیدا کرد. همین اتفاق کافی است که امکان خرید شماره مجازی واتساپ را در میان انواع شماره مجازی مشاهده کنید. البته محبوبیت پیام‌رسان واتساپ در سال‌های اخیر به دلیل عدم پیشرفت کافی، متزلزل شده است و شاهد ریزش کاربران آن هستیم. به طور کلی امنیت واتساپ قابل تحسین است و امکان ردیابی شماره‌ها را بسیار پایین می‌آورد؛ اما به هیچ وجه نمی‌توان آن را غیرقابل ردیابی شمرد.

چگونه می‌توانیم شماره مجازی خریداری کنیم؟

امیدواریم با مطالعه مطالب قبلی، به درک کاملی از شرایط ردیابی انواع شماره مجازی رسیده باشید. با توجه به میزان محبوبیت شماره مجازی در بین کاربران، قطعا اکثر افراد به دنبال خرید شماره مجازی برای خودشان هستند تا با استفاده از آن، به تمامی شبکه‌های اجتماعی وارد شوند. این کار به دلیل امکان ورود به این نرم افزارها بدون نیاز به وارد کردن اطلاعات شخصی محبوب است و می‌توان مزایای فراوانی را برای این کار نام برد.

همان طور که شاید متوجه شده باشید، در سال‌های گذشته امکان ساخت شماره مجازی اصل و کاملا کاربردی در نرم افزارهایی خاص وجود داشت. این نرم افزارها در واقع نوعی اپراتور بین‌المللی برای ایجاد ارتباط میان کاربران و اپراتورهای اصلی کشورهای دیگر بودند. جالب است بدانید، تمامی این نرم افزارها از همان ابتدا فیلتر بودند و برای اجرای آن، کاربران باید فیلترشکن خود را روشن می‌کردند؛ اما امروزه به دلایلی نامعلوم امکان استفاده از این نرم افزارها به طور کلی از بین رفته است و دیگر نمی‌توان به سادگی سابق شماره مجازی تمامی کشورها را ساخت.

خرید شماره مجازی، تنها گزینه‌ای است که برای کاربران علاقه‌مند باقی مانده و در حال حاضر بهترین شیوه استفاده از شماره مجازی شمرده می‌‎شود. البته توجه داشته باشید که در راستای تقاضای متعدد کاربران برای خرید شماره مجازی، چندین فروشگاه برای ارائه این خدمات تاسیس شده است؛ اما نمی‌توان به همه آن‌ها در این حوزه اطمینان داشت. بنابراین، شما باید بهترین فروشگاه شماره مجازی را پیدا کنید تا بتوانید در امنیت کامل و با خیالی راحت، شماره مجازی کشور مورد نظرتان را از آن بخرید.

امکان ردیابی شماره مجازی

ردیابی شماره مجازی

قطعا تا به حال با مطالعه اطلاعات ذکر شده، به یک جواب قاطع برای سوال خودتان رسیده‌اید؛ اما برای اطمینان حاصل کردن از آن، بار دیگر امکان ردیابی شماره مجازی را برایتان شرح می‌دهیم. شاید چندین بار اخبار دستگیری برخی متخلفان رایانه‌ای را مشاهده کرده‌اید که با پیگیری شدید پلیس فتا همراه بوده است. این سخت‌گیری در جرایم سایبری و رایانه‌ای، به دلیل اهمیت و ارزش امنیت دنیای دیجیتالی برای کاربران ایرانی می‌باشد؛ به طوری که هرکسی که این امنیت را به خطر بیندازد، مطمئنا با عواقب تخلف خود روبه‌رو خواهد شد.

پس مهم‌ترین نکته که در این میان وجود دارد این است که شما نباید به هیچ وجه کاری کنید که گوشی موبایل شما را ردیابی کنند. به غیر از پلیس فتا، شاید معدود فردی وجود دارند که به امکانات ردیابی دستگاه‌های مختلف دسترسی داشته باشد. پلیس فتا نیز تنها در صورتی این کار را انجام می‌دهد که متوجه ارتکاب جرم رایانه‌ای شود. در غیر این صورت، شما نباید هیچ نگرانی از بابت ردیابی و تعقیب آی‌پی شماره مجازی خودتان داشته باشید.

البته توجه کنید که شماره مجازی به تنهایی قابل ردیابی نیست؛ یعنی هیچ فردی نمی‌تواند شماره مجازی را ردیابی کند. چراکه شماره مجازی عملا وجود خارجی ندارد و یک شماره فیک و کاملا غیرقابل تشخیص و ردیابی است؛ اما توانایی ردیابی دستگاه فعال با اکانت شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و ردیابی موقعیت مکانی تمامی دستگاه‌ها امکان‌پذیر است. یعنی وقتی شما با شماره مجازی یک اکانت در تلگرام باز می‌کنید، به هیچ وجه نمی‌توان شماره مجازی شما را ردیابی کرد؛ اما می‌توان مشخصات دقیق دستگاه متصل به اکانت تلگرام را یافت و با استفاده از آن، موقعیت مکانی فرد را مشخص کرد.

چگونه امکان ردیابی شماره مجازی خودمان را از بین ببریم؟

امکان ردیابی شماره مجازی، یک دغدغه اساسی برای کاربران است و همگی به دنبال از بین بردن این امکان هستند. اما واقعا می‌توان امکان ردیابی شماره مجازی را از بین برد و آن را به یک وسیله غیرقابل دسترسی و ردیابی تبدیل کرد؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث ساده‌تر شدن ردیابی شماره مجازی می‌شود، خرید شماره مجازی ناامن برخی کشورها است. برخی از این کشورها به دلیل امنیت پایین اپراتورها و یا افشا شدن داده‌های اپراتور، اطلاعات شماره مجازی شما را در دسترس عموم قرار می‌دهند که قطعا برای شما مفید نخواهد بود. اولین کاری که باید برای کاهش امکان ردیابی شماره مجازی خودتان انجام دهید، خرید شماره مجازی امن کشورها است. در بخش‌های قبلی، محبوب‌‌ترین کشورها در خرید شماره مجازی معرفی شدند که از امنیت کاملی برخوردار هستند و می‌توانید به آن‌ها اطمینان داشته باشید.

دومین پیشنهاد ما به شما برای غیرقابل ردیابی کردن شماره مجازی، استفاده از فیلترشکن در حین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی با شماره مجازی است. فیلترشکن به طور کلی، آی‌پی گوشی موبایل شما را تغییر داده و سیگنال‌های آن را دچار اختلال می‌کند. به عبارتی دیگر، هیچ فردی نمی‌تواند شماره مجازی شما را ردیابی کند و به یک کاربر روح در فضای اینترنتی تبدیل می‌شوید. البته توجه کنید که چنین اتفاقی، حساسیت را بر روی شما افزایش می‌دهد. اگر در این میان به هر دلیلی بدون فیلتر شکن آنلاین شوید، در همان لحظه ردیابی خواهید شد!

منظور از شماره مجازی ریپورت چیست؟

مطمئنا در حین خرید شماره مجازی به اصطلاح شماره مجازی ریپورت برخورد خواهید کرد. منظور از این واژه، شماره‌هایی است که در شبکه‌های مجازی ریپورت شده یا تا مدتی قابل استفاده نیستند. عموما این شماره‌ها قیمت بسیار کمتری نسبت به باقی شماره‌ها دارند و می‌توان آن‌‌ها را با حداقل هزینه خریداری کرد؛ اما توجه کنید که برای رفع ریپورت این اکانت‌ها، تا مدتی نمی‌توانید از شماره مجازی خودتان استفاده کرده و به افراد دیگر پیامی بفرستید. اگر بتوانید حداقل 2 هفته تا رفع ریپورتی شماره مجازی خودتان صبر کنید، قطعا خرید شماره مجازی ریپورت برای شما صرفه بیشتری دارد و بهتر است. برای همین پیشنهاد می کنیم به جای ساخت شماره مجازی، به دنبال خرید شماره مجازی تضمینی باشید.

مکس نامبر؛ بهترین مرجع خرید شماره مجازی در ایران

در این مطلب، به طور کامل مبحث ردیابی شماره مجازی را با یکدیگر بررسی کردیم و امیدواریم شما را به یک درک و نتیجه قاطعانه و دلخواه رسانده باشیم. اگر به دنبال خرید انواع شماره مجازی از کشورهای متفاوت هستید، فروشگاه مکس نامبر بهترین گزینه برای شما است. این فروشگاه با ارائه برترین شماره‌های مجازی در انواع مختلف، سعی در جلب رضایت کاربران خود دارد. شما می‌توانید کیفیت هرکدام از این شماره‌ها را در وبسایت مکس نامبر بررسی کنید و گزینه مورد نظرتان را به سادگی بخرید. برای اطلاعات بیشتر، به وبسایت فروشگاه شماره مجازی مکس نامبر مراجعه کنید.

پیشنهاد ما خرید شماره مجازی امن و اختصاصی از سایت مکس نامبر است

برای خرید شماره مجازی از مکس نامبر کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید

آیا شماره مجازی قابل ردیابی است؟

برای دیدن خدمات خرید شماره مجازی سایت مکس نامبر کافیست بر روی لینک آبی رنگ بالا کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی سایت شوید، در صفحه اصلی سایت لیست کشور های امن و تضمینی همراه با قیمت و کد مورد نظر ارائه شده که می توانید با این لیست ساده، شماره مجازی دلخواه خود را خریداری کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی عزیزی
مهدی عزیزی

سلام مدتی میشه شماره های خارجی بهم تک زنگ میزنن جالبش اینجاست یه کشور نیست. از کشور های مختلف عجیبه برام.امکان داره از ایران باشه راهی هست متوجه شد ممنون

مریم
مریم

یک نفر با شماره مجازی ازمن کلاه برداری کرده آيا میتونم شمارشو به پلیس فتا بدم؟ آیا قابل ردیابی هست؟

5/5

آیا داشتن 7000+ مشتری اتفاقیست؟

تمام تمرکز ما بر روی کیفیت شماره هاست، برای همین شماره هر کشوری در سایت موجود نیست و شماره ها از مرجع اصلی و بین المللی فروش شماره مجازی خریداری می شود.

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x